Коли готель має значення: Кіпр бере на себе витрати на ПЛР-тест для повернення в Україну, але не для всіх

1 квітня Кіпр готується відкрити кордони для українців, інформує Міністерство туризму країни.

Для туристів жодних карантинних обмежень нині не передбачено. Для в’їзду потрібно буде лише заповнити Cyprus Flight Pass і зробити певну кількість ПЛР-тестів, залежно від категорії, в якій на дату в’їзду туриста буде знаходитися Україна.

В той же час з 23 березня в Україні набрали чинності нові правила перетину кордону. Відтепер українці та іноземці з посвідкою на постійне проживання, які повертаються з-за кордону, мають відбувати 14-денну самоізоляцію без винятків. Від неї звільняються ті, хто надасть негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 48 годин до в’їзду, та діти, які не досягли 12 років. Іноземці з посвідкою на тимчасове проживання можуть в’їхати в Україну тільки за наявності негативного ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 72 години до перетину кордону.

Зважаючи на ці нововведення, наші партнери на Кіпрі погодилися взяти на себе витрати на необхідне для повернення додому з відпочинку ПЛР-тестування українців та іноземних громадян, які проживають в Україні. Але за єдиної умови: ці туристи під час відпочинку повинні проживати в одному із наданих партнерами переліку готелів:

 • Abacus Suites
 • Blue Harbour Boutique Apts
 • Fedrania Gardens Hotel
 • King Evelthon Beach Hotel & Resort
 • Kokkinos Boutique Hotel
 • Narcissos Waterpark Resort
 • Panthea Holiday Village
 • Park Beach Hotel
 • Piere Anne Beach Hotel
 • Tasia Maris Beach Hotel & Spa — Adults Only

Туристам, які проживатимуть у готелях, що не вказані у переліку вище, доведеться платити за необхідне для повернення додому ПЛР-тестування власним коштом.

 

УМОВИ В’ЇЗДУ НА КІПР

Згідно з рішенням уряду Кіпру країни, для яких відкриються кордони з 1 квітня, будуть групуватися за категоріями, для кожної з яких ухвалені вимоги для в’їзду:

 • Зелена: заповнення Cyprus Flight Pass за 24 години до вильоту та вибіркове тестування після прибуття на Кіпр державним коштом
 • Помаранчева: заповнення Cyprus Flight Pass за 24 години до вильоту, ПЛР-тест за 72 години до вильоту коштом туриста і вибіркове тестування після прибуття на Кіпр державним коштом
 • Червона: заповнення Cyprus Flight Pass за 24 години до вильоту, ПЛР-тест за 72 години до вильоту і ПЛР-тест після прибуття на Кіпр – обидва коштом туриста та вибіркове тестування після прильоту державним коштом

Важливо! ПЛР-тестування обов’язкове для всіх туристів віком від 12 років. Вартість ПЛР-тесту після прибуття в аеропорт Ларнаки з Червоної зони складає 30 євро на одну людину. Результати тестування надходять туристу у вигляді смс протягом першого дня перебування у країні. Під час очікування результатів пересування островом ніяк не обмежується.

Результати ПЛР-тесту, зробленого перед вильотом, необхідно завантажити у форму Cyprus Flight Pass. Без заповненої форми туристу буде відмовлено у посадці на борт літака.

Країни переміщуватимуться між категоріями залежно від епідеміологічної ситуації на основі оцінки ECDC або уряду Кіпру, якщо країна відсутня у переліку ECDC. Тому під час придбання пакетного тура та щонайменше за тиждень до вильоту уточнюйте актуальну інформацію щодо вимог та умов в’їзду на Кіпр.

Якщо під час відпочинку у туриста буде виявлено коронавірус, його і тих, хто з ним контактував, буде переведено в окреме місце самоізоляції. Проживання, харчування і лікування здійснюватиметься держкоштом Кіпру.

Актуальні норми і заходи безпеки, яких треба дотримуватися для в’їзду та під час перебування на Кіпрі, можна перевіряти на туристичному порталі Кіпру у розділі Covid-19 Travel Protocol.

Відслідковувати починаючи з 1 квітня, до якої з категорій — зеленої, помаранчевої чи червоної, Кіпр відносить Україну, можна тут.